Polregio uruchomi nowe połączenia kolejowe na sezon wakacyjny

0
21

Na czas wakacyjny Polregio uruchomi nowe połączenia, takie jak Gdynia – Hel, Zielona Góra – Świnoujście czy Poznań – Szklarska Poręba – poinformowała w środę spółka. Przewoźnik planuje również w całej Polsce wydarzenia z okazji Dnia Dziecka

Zgodnie z informacją prasową Polregio przejazdy regionalne w województwie lubelskim wzbogacą się o połączenia na linii Lublin – Bełżyce (22 czerwca – 1 września), Chełm – Włodawa (29 czerwca – 1 września) oraz Zamość – Zawada (22 czerwca – 1 września).

W województwie podkarpackim spółka planuje uruchomić od 22 czerwca dodatkowe przejazdy na trasie Rzeszów – Medzilaborce, Medzilaborce – Sanok, Rzeszów – Zamość, Sandomierz – Rzeszów oraz Jarosław – Lublin – wynika z komunikatu.

Na terenie województwa podlaskiego przewoźnik zachęca do skorzystania z przejazdu pociągiem przez Puszczę Knyszyńską

Poinformowano o uruchomieniu linii sezonowych z Białegostoku do Suwałk i Walił (8 czerwca – 29 września).

Przewoźnik poinformował, że w województwie kujawsko-pomorskim na Dzień Dziecka, we współpracy z Instytutem Edukacyjnym Kolej na Ciebie zaplanowano zwiedzanie taboru kolejowego oraz zabawy dla dzieci. Na czas wakacji (od 22 czerwca do 31 sierpnia) uruchomione zostanie połączenie na linii Toruń Wschodni – Kołobrzeg – dodano.

W Poznaniu spółka zapewni dzieciom 1 czerwca zwiedzanie taboru kolejowego i zakładów naprawczych. Zapowiedziano, że w dniach 22 czerwca – 31 sierpnia z Poznania Głównego uruchomione zostaną dodatkowe przejazdy do Świnoujścia, Kołobrzegu oraz Szklarskiej Poręby.

Na szczecińskim dworcu 1 czerwca przewidziano m.in. możliwość przejazdu drezyną oraz oglądanie samochodu operacyjnego SOK. Ze stolicy województwa zachodniopomorskiego w sezonie wakacyjnym (22 czerwca – 31 września) będzie można skorzystać z dodatkowych połączeń do Świnoujścia, Poznania, Zielonej Góry, Kamienia Pomorskiego czy Kołobrzegu.

Na terenie Lubuskiego, oprócz planowanych wydarzeń dla dzieci, spółka uruchomi wakacyjne przejazdy na linii: Gorzów Wielkopolski – Wierzbno (22 czerwca – 1 września), Międzyrzecz – Wierzbno (22 czerwca – 1 września) oraz Zielona Góra – Łagów, Toporów – Łagów oraz Zielona Góra – Świnoujście w dniach od 15 do 16 sierpnia.

W Pomorskim 1 czerwca dzieci, które nie ukończyły 16 lat, będą mogły podróżować za darmo pociągami Polregio i PKP SMK w obrębie całego województwa. Polregio zapowiedziało, że od 22 czerwca do 1 września będzie więcej połączeń z Gdyni Głównej na Półwysep Helski.

Z kolei w Kielcach obchody Dnia Dziecka potrwają od 5 czerwca do 7 czerwca, a w programie zapowiedziano oprowadzanie po dworcu kolejowym, warsztaty edukacyjne związane z bezpieczeństwem kolejowym oraz pokaz tresury psów Straży Ochrony Kolei.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu (50 proc. plus jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie. Polregio przewiozło w 2023 r. 97,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik w historii przewoźnika. Poprzedni rekord – 89 mln pasażerów przewoźnik zanotował w 2019 r. (PAP)