Wojciech Nowicki zakwalifikował się do finału rzutu młotem na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Wojciech Nowicki z najlepszym wynikiem eliminacji, zakwalifikował się do niedzielnego finału rzutu młotem na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, odbywających się w Rzymie

Zawodnik KS Podlasie rzucił młotem na odległość 79 m.

Wojciech Nowicki urodził się w 1989 roku w Białymstoku i jest zawodnikiem Podlasia Białystok.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro w 2016 r. wywalczył brązowy medal, natomiast z Igrzysk w Tokio w 2020 roku wrócił ze złotem.

Wielokrotnie zdobywał medale na mistrzostwach świata i Europy w swojej dyscyplinie.

Natomiast inna białostoczanka i zawodniczka Podlasia Klaudia Kardasz zajęła 10. miejsce w konkursie pchnięcia kulą, pchając ją na odległość 17,66 m.