Poszukiwany listem gończym za czynną napaść na policjanta – zatrzymany

Funkcjonariusze z powiatu białostockiego zatrzymali wczoraj 9 poszukiwanych, w tym osobę poszukiwaną listem gończym. 54-latek skazany między innymi za usiłowanie przejechania ciężarówką policjanta najbliższe 4 lata spędzi w więzieniu. Skuteczne rozpoznanie oraz policyjna czujność kolejny raz przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci w wyniku intensywnej pracy zatrzymali wczoraj 9 osób poszukiwanych na terenie powiatu białostockiego, w tym osobę poszukiwaną listem gończym. Do jednego z zatrzymań doszło około godziny 10.00 w gminie Dobrzyniewo Duże. Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, w jednym z domów, zatrzymali białostoczankę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. 44-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie za oszustwa spędzi najbliższe 2 lata. Kolejny z poszukiwanych wpadł w ręce mundurowych z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku po godzinie 18.00, w gminie Tykocin. 54-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Mężczyzna w 2004 roku, w pobliżu miejscowości Rzędziany, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował przejechać pojazdem ciężarowym interweniującego policjanta. W chwili zdarzenia mieszkaniec gminy Tykocin był kompletnie pijany. Miał on wtedy blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo 54-latek poszukiwany był za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka teraz na odbycie kary 4 lat pozbawienia wolności.

Białostoccy policjanci zatrzymali również 7 innych osób poszukiwanych, tym razem w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary za niezapłacenie grzywien.