Sportowe wyróżnienia

0
25

Złote Kolce – najbardziej prestiżową nagrodę w polskiej lekkoatletyce – otrzymała Kamila Lićwinko z klubu Podlasie Białystok. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro zajęła w tym plebiscycie drugie miejsce. Zwycięzców ogłoszono podczas uroczystej gali w Toruniu. Okolicznościowe statuetki wręczono także prezydentom miast, które w 2017 roku były gospodarzami głównych stadionowych mistrzostw Polski. W imieniu prezydenta Białegostoku odebrał ją jego zastępca Rafał Rudnicki.

Ta statuetka jest podziękowaniem za wzorową organizację Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów, które odbyły się w naszym mieście w lipcu. Był to dla Białegostoku sukces sportowy, organizacyjny i frekwencyjny – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Powierzenie naszemu miastu organizacji tych zawodów było ukłonem w stronę podlaskiego środowiska sportowego, dostrzeżeniem sukcesów naszych trenerów i ich podopiecznych.

Laureatką Złotych Kolców została młociarka Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa). Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) uplasowała się w plebiscycie na drugim miejscu. Skoczkini wzwyż w 2017 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Z kolei na pierwszym miejscu wśród mężczyzn sklasyfikowany został Piotr Lisek. Tyczkarz (OSOT Szczecin) Złote Kolce odebrał w poniedziałek (16 października) po raz pierwszy w karierze. Siódme miejsce zajął młociarz Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok).

Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. Pierwszymi zwycięzcami w 1970 roku byli Teresa Sukniewicz i Henryk Szordykowski. Nagrodę przyznają wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz „Przegląd Sportowy”. Na końcową klasyfikację rankingu Złote Kolce składały się punkty otrzymywane za miejsca zajmowane na najważniejszych zawodach w kraju i za granicą.