Sytuacja na białostockich drogach w związku z opadami śniegu

W związku z prognozowanymi opadami śniegu wczoraj (16 stycznia) o godz. 19:30 Straż Miejska uruchomiła akcję czynną. Ulice zostały profilaktycznie posypane solą. Opady śniegu były niewielkie i nie było konieczności płużenia ulic.

Po północy, o godz. 0:01, została ogłoszona kolejna akcja czynna, która będzie trwać przez cały dzień. Biorą w niej udział wszystkie 33 pługopiaskarki.

Według danych otrzymanych od IMGW opady śniegu rozpoczęły się w dniu 16 stycznia 2018 r. o godzinie 18:45, mają różne natężenie i trwają do chwili obecnej. O godzinie 7:00 zmierzona pokrywa śnieżna wynosiła 4 cm. W dalszej części dnia prognozuje się opady śniegu w wysokości 3-4 cm. Minimalna temperatura w nocy wynosiła -8ºC. Prognozuje się stopniowy wzrost temperatury, która w godzinach wieczornych ma wzrosnąć do 0ºC.

Stan ulic na terenie miasta jest średnio dobry. Wszystkie ulice są przejezdne, ale w wielu miejscach zalega błoto pośniegowe i ulice są słabo oczyszczone ze śniegu. W naszej ocenie Wykonawca nie zastosował odpowiedniej ilości soli.

Pracownicy urzędu oraz redakcja miastobialystok.pl monitorują sytuację w mieście.