Szacunku nie mierzy się ilością kupionych lajków- refleksje po filmie Botoks

Patryk Vega w filmie Botoks po raz kolejny pokazał Nam szokujący obraz polskiego społeczeństwa. Myślałam, że po Niebezpiecznych kobietach nic mnie w jego twórczości już nie zaskoczy. Myliłam się.  Po raz kolejny pokazał kunszt swojej sztuki prezentując obraz przemysłu farmaceutycznego i szeroko pojętej medycyny również tej estetycznej. Polacy masowo wyruszyli do kin- w weekend premiery ciężko było w ogóle kupić bilet. Jeśli chcecie wiedzieć co sądzę o tej produkcji zapraszam dalej.

Wdowa w swoim kawałku  śpiewa:
Pokaż mi swoje rozstępy

Nienamalowane kredką piegi

I że twoja dupa nie jest tak wypukła jak w sieci
Pokaż jak bawisz się bez hajsu i bez alko
Pokaż że bez logotypów tez masz jakąś wartość
Pokaż jak traktujesz tych
Którzy nie są ci potrzebni
Pokaż mi na insta chleb powszedni
Nie krewetki
Pokaz swoje półki
Co czytujesz
W czym masz hobby
Jak rozwijasz się duchowo
Gdy już skończysz na siłowni
Żyjemy w świecie gdzie kult ciała i młodości jest wszechobecny. Dla pięknego wyglądu jesteśmy w stanie zrobić praktycznie wszystko. Patryk Vega pokazuje na przykładzie Danieli (znakomita kreacja Olgi Bołądź) jak daleko kobieta jest się w stanie posunąć by osiągnąć sukces. Początkowo widzimy bohaterkę jako niezgrabną i nie ma co kryć brzydką kobietę. Dopiero po operacjach plastycznych jej ciało i twarz zbliżają się do  ideału. Widzimy tu także jak jest Ona postrzegana w środowisku- początkowo nikt nie zwraca na nią uwagi, jej przyszła szefowa podchodzi do niej z dużą dezaprobatą. Jednak daje jej szansę na wykazanie się- dzięki znajomościom, które zdobyła w poprzedniej pracy udaje jej się osiągnąć sukces- tu następuje metamorfoza i Daniela dzięki zdobyczą medycyny estetycznej staje się ideałem. Wciąga ją jej praca i zdobywanie kolejnych pułapów kariery jako przedstawicielka w firmie farmaceutycznej- niektórzy myślą, że to fikcja i koloryzowanie, jednak tak to wygląda. Vega pokazuje często niewygodną dla wielu prawdę. Bez odpowiedniego wizerunku, przebojowości i pewności siebie nie osiągniemy sukcesu. Jeśli natomiast chodzi o przemysł farmaceutyczny, to przypomnijcie sobie ile razy w życiu w kolejce do lekarza czekał przedstawiciel i ile razy na recepcie macie wypisane badziewia, które nie działają? Wszelkie suplementy, które z medycyną mają niewiele wspólnego.
Ponoć wszystko jest kwestią ceny i tego jak bardzo chcemy
się przebić, zmienić się, po to by ktoś nas wreszcie docenił.
Zza pleców patrzy ci zawsze to małe miasto.
Jego szepty nie dają ci zasnąć.
Kiedy wygrywasz, coś przypomina ci wciąż
„W końcu i tak tu wrócisz z porażką”
bo kto ma cię na własność, co? Ono.
Jakby cię trzymało pod bronią.
Ile razy cię tak jeszcze pokroją, byś zaczęła pasować do układanki?
Co zmienić można? Uda? Barki? Powiększyć Biust, wargi?
Odessać tłuszcz z talii? A potem co?
Zawsze nas czas nagli więc dziś zobacz, jak pchasz kwas w zmarszczki
by zakryć te lata walki a w konfrontacji z młodszą i tak biorą ją.