Ulicami Białegostoku przeszedł marsz solidarności z Białorusią

W 38 miastach świata, również w Białymstoku, zorganizowano (6.08) akcje solidarności z okazji trzeciej rocznicy powyborczych protestów na Białorusi

Na trzy dni przed trzecią rocznicą sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi kilkaset osób przeszło ulicami Białegostoku w Marszu Godności, który zorganizowała diaspora białoruska oraz przedstawiciele mniejszości białoruskiej.

W ten sposób chciano przypomnieć o represjach i nadal trwającej walce o demokracje za naszą wschodnią granicą. W imieniu prezydenta Tadeusz Truskolaski w marszu uczestniczył jego zastępca Rafał Rudnicki.

Przypomnijmy, że po sfałszowanych 3 lata temu wyborach prezydenckich w Mińsku i wielu miastach Białorusi wybuchły wielotysięczne pokojowe protesty. Po kilku miesiącach reżim Aleksandra Łukaszenki stłumił je, zmuszając prawie 200 tysięcy obywateli Białorusi do opuszczenia kraju.