17 lutego ogólnoświatowa akcja „Nazywam się Miliard”

W sobotę (17 lutego) o godz. 11.00 na placu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Białymstoku po raz kolejny odbędzie się protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet

Protest odbywa się w ramach kampanii społecznej „Nazywam się Miliard” i jego tegorocznym hasłem jest „Własna Wolność”. Organizatorem wydarzenia jest Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu. Miasto Białystok jest partnerem tej akcji.

„Nazywam się Miliard” to polska nazwa ogólnoświatowej akcji „One Billion Rising” (OBR), która jest ogólnoświatowym protestem w formie tańca. Akcja zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet, na aspekty pojęcia przemocy i jej przeciwdziałania, a przede wszystkim na przemoc seksualną. Każdego roku protest odbywa się pod innym hasłem. W tym roku hasłem przewodnim jest „Własna Wolność”.

W Białymstoku od pierwszej akcji OBR organizatorem jest Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest kierowane nie tylko do kobiet, ale również do mężczyzn. Udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców w sobotę (17 lutego) o godz.11.00 do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które zwraca uwagę na ważny problem społeczny, jakim jest przemoc wobec kobiet. Akcja odbędzie się obok napisu #BIAŁYSTOK na Rynku Kościuszki.