Nagrody w konkursach KRUS dla dzieci rozdane! Kto je dostał?

Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku rozstrzygnął etapy wojewódzkie Ogólnopolskich Konkursów organizowanych dla dzieci

6 czerwca 2024 r. o godzinie 11 w gmachu Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap wojewódzki: V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” oraz XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Po przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród.

Laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę
o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo
o zdrowie dbamy” zostali:

I miejsce – Franciszek  Wyszyński, zam. Pułazie Świerże;

II miejsce – Faustyna Murawska, zam. Rębiszewo Studzianki;

III miejsce – Dominika Zaremba, zam. Srebna.

Tegoroczna, V edycja Konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej oraz patronatem medialnym TVP INFO.

Laureatami etapu wojewódzkiego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” z I grupy wiekowej z klas
0 – III zostali:

I miejsce –  Aleksandra Płońska, Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej, klasa 3;

II miejsce –  Maria Karczewska, Szkoła Podstawowa w Boguszach, klasa 3;

III miejsce – Oliwia Mikłaszewicz, Szkoła Podstawowa w Płocicznie-Tartak, klasa 2.

Laureatami z II grupy wiekowej, z klas IV – VIII zostali:

I miejsce –  Lena Kinga Sidorczuk, Szkoła Podstawowa w Szerszeniach, klasa 6;

II miejsce –  Filip Stachelski, Szkoła Podstawowa w Stawiskach, klasa 8;

III miejsce –  Wiktoria Chmielewska, Szkoła Podstawowa w Osowcu, klasa 7.

Po części oficjalnej i ogłoszeniu wyników wszyscy mogli podziwiać prace laureatów
i osób wyróżnionych w obu konkursach.

Działania prewencyjne prowadzone przez KRUS mają na celu zmniejszenie wypadkowości w środowisku wiejskim oraz zapewnienie bezpiecznej pracy rolnikom. Jednym z takich działań są konkursy dla dzieci z terenów wiejskich promujące pozytywne zachowania związane z pracą
i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego – powiedziała zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku Ewa Zgiet,

W uroczystości wzięli udział współorganizatorzy obu konkursów: Ewa Kulikowska – Wicewojewoda Podlaski, Andrzej Pleszuk – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Piotr Szczęsny – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku, Grzegorz Jakuć – Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Barbara Laskowska – Dyrektor Biura Podlaskiej Izby Rolniczej, Tadeusz Kruszewski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Małgorzata Kazimierczak – Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agnieszka Zawistowska – p.o. Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Marzena Skrodzka – Regionalny Dyrektor Sprzedaży w Agro Ubezpieczenia oraz laureaci konkursów z opiekunami.