Pięć klubów sportowych otrzyma dotacje od Miasta w zamian za promocję Białegostoku

Przetarg na promocję Miasta Białystok poprzez sport został rozstrzygnięty. Obecnie podpisywane są umowy.

Ogłoszony przez Miasto przetarg składał się z pięciu części – dyscyplin sportowych:

– tenis stołowy mężczyzn,

– siatkówka mężczyzn,

– siatkówka kobiet,

– koszykówka mężczyzn,

– futbol amerykański.

W poszczególnych dyscyplinach zostały wybrane najkorzystniejsze oferty.

Umowy na promocję poprzez sport są zawierane z następującymi klubami:

Uczniowski Klub Sportowy Dojlidy – 250 tys. zł,

Białostocka Akademia Siatkówki – 200 tys. zł,

Klub Sportowy Białostocka Akademia Siatkówki – 200 tys. zł,

Podlaski Klub koszykówki Żubry – 200 tys. zł,

Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders – 123 tys. zł.

Sport jest od dawna wykorzystywany jako skuteczne narzędzie kreowania wizerunku miast czy regionów. Białystok w miarę swoich możliwości także stara się podążać tą drogą. Dzięki temu możemy na przykład gościć czasem w naszym mieście imprezy sportowe wysokiej rangi – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Umowy będą obowiązywały do końca 2024 roku. W ramach tych umów drużyny będą m.in. zobowiązane do umieszczania nazwy Miasta w nazwie drużyny, przyznawania Miastu tytułu Partnera Tytularnego czy eksponowania logotypu Miasta w rozgrywkach ligowych, internecie, transmisjach „na żywo”, produkcjach spotów filmowych, podczas akcji charytatywnych, plenerowych, szkolnych itp.

Dziś (13 czerwca) taką umowę podpisała drużyna Lowlanders. Jednocześnie zawodnicy zaprosili białostoczan na swój najbliższy mecz. W niedzielę (16 czerwca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku zagrają z Warsaw Mets. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00, a godzinę wcześniej – piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.