Wasilków. Pościg za 16-letnim kierowcą audi

Policjanci z białostockiej patrolówki w poniedziałek w nocy prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Zignorował on nadawane w jego kierunku sygnały i zaczął uciekać. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, który nie miał uprawnień do kierowania – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Do zdarzenia doszło w nocy po godzinie 1 w Wasilkowie. Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego w Białymstoku przy użyciu latarki z czerwonym światłem polecili kierowcy audi zatrzymać się do kontroli drogowej. Jednak ten nie zareagował i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca pomimo wydawanych do zatrzymania sygnałów uciekał ulicami miasta. Mundurowi zajechali mu drogę, zmuszając do zatrzymania pojazdu. Okazało się, ża kierownicą siedział 16-latek. Był trzeźwy. Tłumaczył, że podjął decyzję o ucieczce, ponieważ nie ma prawa jazdy.

W przypadku nieletniego, któremu zarzuca się kierowanie pojazdem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd rodzinny.