„Podlaskie. Smakuje najlepiej!”- weekendowa promocja regionu w Warszawie

Do spędzania lata w Podlaskiem będą zachęcać w sobotę i niedzielę w Warszawie tamtejsze firmy w ramach akcji samorządu województwa „Podlaskie. Smakuje najlepiej!”

Ma to pomóc branży turystycznej w regionie w związku z sytuacją przygraniczną.

Przed Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, na Krakowskim Przedmieściu w stolicy będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną województwa podlaskiego, poznać jego atrakcje, szlaki turystyczne i spróbować regionalnej kuchni.

Inicjatorem promocji jest samorząd województwa podlaskiego, chcący w ten sposób pomóc lokalnym firmom, które ze względu na sytuację przygraniczną odczuwają spadek turystów.

„Będzie to okazja, aby zapewnić mieszkańców stolicy, że wakacje w naszym regionie są bezpieczne, a na odwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji turystycznych” – podkreśla członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk.

Dodał, że chodzi szczególnie o promocję terenów przygranicznych.

Promowane będą m.in. Puszcza Białowieska, Suwalszczyzna – w tym Augustów, ale także atrakcje ze Szlaku Tatarskiego czy Podlasie Nadbużańskie – poinformował w piatek w komunikacie urząd marszałkowski.

Mieszkańcy stolicy będą mogli poznać ofertę noclegową i kulturalną w Podlaskiem oraz atrakcje turystyczne. Będą też produkty rękodzieła. Dostępne będą także przewodniki turystyczne i informatory. Nie zabraknie konkursów z nagrodami.(PAP)