Jagiellonia Białystok przegrała mecz sparingowy z FK Radnicki Nisz 1:2

0
68

BELEK 2023. FK RADNICKI NISZ LEPSZY OD JAGIELLONII

Jagiellonia Białystok przegrała w swoim ostatnim sparingu rozegranym podczas zimowego obozu przygotowawczego w tureckim Belek z FK Radnicki Nisz 1:2. Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Mateusz Skrzypczak (43′).

KoJagiellonczycy od początku spotkania starali się przejąć inicjatywę. W 2. minucie zaskakujące dośrodkowanie posłał Pospisil. Wrzutka sprawiła trochę kłopotów bramkarzowi serbskiej drużyny., ale ostatecznie zagrożenie zostało oddalone przez naszych rywali. W 7. minucie ponownie było groźnie w pole karnym FK Radnicki. Podawał Imaz, strzelać próbował Bortniczuk, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców Radnickiego zdjął piłkę z nogi naszego napastnika.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji, a najbliżej otwarcia wyniku było w 27. minucie, kiedy widzieliśmy wrzutkę w pole karne Radnickiego autorstwa Nasticia. Wychodzący z bramki golkiper serbskiej drużyny minął się z piłką, ale nie było żadnego Jagiellończyka, który wpakowałby futbolówkę do siatki.

Kluczowe dla losów spotkania okazały się 30. i 32. minuta. W roli głównej wystąpił Cvetković, który dwukrotnie pokonał Alomerovicia. Najpierw otrzymał piłkę na linii pola karnego Jagiellonii, zwiódł obrońcę i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki jagiellońskiej bramki. Następnie skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany po fauliu Pazdana.

Białostoczanie zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 43. minucie Nastić precyzyjnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, gdzie futbolówka znalazła Skrzypczaka. Młody defensor dostawił nogę i uderzeniem po ziemi pokonał Rosticia.

W przerwie trener Stolarczyk nie przeprowadził żadnej zmiany, na drugą połowę wyszła ta sama jedenastka, któa rozpoczęła spotkanie. Inaczej postąpił trener Lalatović, który zupełnie zmienił skład, dając szansę m.in. młodemu golkiperowi, 18-letniemu Stevanoviciowi.

Od samego początku drugiej połowy jak w ukropie między słupkami jagiellońskiej bramki uwijał się Alomerović. Serb w 46. minucie obronił sytuacyjny strzał z bliskiej odległości, w 52. minucie wyszedł z bramki i wybił piłkę zagraną na wolne pole do jednego z graczy FK Radnicki, a w 58. minucie okazała się lepszy od próbującego go pokonać Pejovicia.

Po 60. minucie tempo spotkania spadło. Trener Stolarczyk zdecydował się na dokonanie dwóch zmian – Samborski zastąpił Wojdakowskiegop (66′), a Matsui zmienił Pospisila (85′).

Dwie najdogodniejsze sytuacje miały miejsce w 85. i 86. minucie. Najpierw swoich sił próbował Bida, a potem pod przeciwległej stronie boiska wykazać chciał się Pejović. Zarówno przy pierwszej jak i przy drugiej okazji górą byli bramkarze. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną Serbów 2:1.

Meczem z FK Radnickim Nisz Żółto-Czerwoni zakończyli dwutygodniowe zgrupowanie w tureckim Belek.
Podczas jego trwania rozegrali jeszcze trzy mecze kontrolne – z rumuńskim FC Hermannstadt (1:2), węgierskim Paksi FC (2:1) oraz Wisłą Płock (1:3). Przed podopiecznymi trenera Stolarczyka jeszcze jeden sprawdzian, zanim wrócą do ligowych zmagań. Będzie to mecz z Motorem Lubiln.