Do podlaskich strażaków trafiły nowoczesne transportery

Do komend powiatowych i miejskich PSP województwa podlaskiego trafiło 14 pojazdów

Otrzymały je:

KP PSP w Bielsku Podlaskim (2 szt.);

KP PSP w Hajnówce (3 szt.);

KP PSP w Kolnie (2 szt.);

KM PSP w Łomży (1 szt.);

KP PSP w Mońkach (1 szt.);

KP PSP w Sejnach (1 szt.);

KP PSP w Sokółce (2 szt.);

KM PSP w Suwałkach (1 szt.);

KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem (1 szt.).

Wśród nowych pojazdów znalazły się również specjalne pojazdy terenowe „SHERP”

Samochody poruszają się po każdym rodzaju podłoża w tym po skałach, bagnach, piasku, śniegu, lodzie oraz wodzie. Pojazdy te trafiły do Komend Powiatowych w Mońkach i Hajnówce.

Dwa takie pojazdy kosztowały ponad 2,5 mln zł.

Zostały zakupione w ramach projektu: „Wsparcie Systemu Ratowniczo-Gaśniczego” realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

– Do skutecznego działania straży pożarnych niezbędne jest ciągłe doposażanie jednostek w pojazdy ratownicze najwyższej klasy oraz nowoczesny specjalistyczny sprzęt. Przekazane samochody oraz sprzęt niewątpliwie wzmocnią mobilność i podniosą gotowość operacyjną poszczególnych jednostek w województwie – powiedział Podlaski Komendant Wojewódzki.