14. rocznica katastrofy smoleńskiej

Mija 14 lat od katastrofy smoleńskiej.

W środę (10.04) w Białymstoku zaplanowano złożenie wieńców w miejscach pamięci.

O 8:41, czyli w momencie tego tragicznego wydarzenia z 2010 roku, rozpocznie się uroczystość przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy Kościele św. Rocha.

Później uczestnicy upamiętnią ofiary z naszego regionu. Kwiaty złożą m.in. pod tablicą upamiętniającą ostatniego prezydenta II RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (przy ul. Mazowieckiej).

Na 12:00 zaplanowano mszę świętą w katedrze.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, a także osoby związane z województwem podlaskim. To wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego arcybiskup Miron Chodakowski i stewardesa Justyna Moniuszko.