Do 8 czerwca nie będą kursowały pociągi Polregio na trasie Białystok – Ostrołęka

Połączenie kolejowe z Białegostoku do Ostrołęki jest wstrzymane do 8 czerwca. Do miasta można dojechać autobusem

Zamiast pociągów jeźdżą autobusy komunikacji zastępczej.

Z powodu remontów torów od 18 maja do 8 czerwca nie będą kursowały pociągi Polregio na trasie Białystok – Ostrołęka.

Bezpośrednie pociągi z Białegostoku przez Łapy, Śniadowo do Ostrołęki wróciły po 24 latach przerwy. Jeździły przez dwa miesiące, a teraz z powodu remontu trasy Rail Baltica ich kursowanie będzie zawieszone do 8 czerwca. Spółka PKP PLK przebudowuje stację kolejową Łapy, dlatego pociągi Polregio nie będą mogły wjeżdżać na otwarty niedawno odcinek Łapy – Ostrołęka.

Przewoźnik, czyli Polregio uruchamił zastępczą komunikacją autobusową. Z powodu wydłużonego czasu przejazdu autobusy będą kursowały w innych godzinach niż dotychczasowe pociągi.

1) Białystok odj. 7:08 – Ostrołęka przyj. 9:45

2) Białystok odj. 16:13 – Ostrołęka przyj. 18:50

3) Ostrołęka odj. 10:00 – Białystok przyj. 12:37

4) Ostrołęka odj. 19:05 – Białystok przyj. 21:42

Po drodze zatrzymają się w Łapach, Sokołach, Kuleszach Kościelnych i Śniadowie.

Przystanki ZKA są zlokalizowane w pobliżu przystanków kolejowych. Wyjątkiem jest miejscowość Kulesze Kościelne.

– Białystok – ul. Kolejowa, dworzec PKP, parking autobusowy (obok poczty),

– Łapy – centrum przesiadkowe przy ul. Sikorskiego, w pobliżu stacji kolejowej Łapy,

– Sokoły – ul. Kolejowa, w pobliżu przystanku kolejowego Sokoły,

– Kulesze Kościelne – ul. Główna, obok kościoła (w centrum miejscowości),

– Śniadowo – ul. Szosowa, w pobliżu stacji kolejowej Śniadowo,

– Ostrołęka – Plac Dworcowy, przystanek MZK „Dworzec Kolejowy 01”.

W autobusach – inaczej niż w pociągach – nie ma możliwości przewożenia wózków i rowerów.