Miejskie Hamaki – Ciekawy pomysł na relaks

W sobotę (12 sierpnia) w Białymstoku pojawiły się pierwsze ogólnodostępne hamaki. Na terenie miasta rozlokowane zostały trzy sztuki: jeden hamak znajduje się na Plantach, dwa w Parku Konstytucji 3 Maja. Wszystkie zostały umieszczone w pobliżu placów zabaw.

Jest to pilotażowa partia hamaków. Miasto czeka na opinie od białostoczan na ich temat oraz na informację o tym, czy ich zdaniem w przyszłym roku mają pojawić się kolejne.

– Proponujemy białostoczanom kolejny sposób na relaks pod chmurą. Hamaki, które pojawiły się w miejskiej przestrzeni to egzemplarze sondażowe. Jeśli pomysł spotka się z akceptacją, akcję rozwiniemy w przyszłym sezonie letnim – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Początkowo Urząd Miejski w Białymstoku chciał zakupić cztery hamaki przy zastosowaniu procedury i trybu konkurencyjnego. Jednak z uwagi na brak ofert na ich dostawę i ustawienie, unieważniono to postępowanie. Zakupiono trzy hamaki zgodnie z regulaminem wewnętrznym udzielania przez Miasto Białystok zamówień publicznych o wartości do 5 tys. zł brutto.

Agnieszka Błachowska/bialystok.pl