Nowy żłobek dla prawie 200 maluchów

0
44

Do końca 2018 roku w Białymstoku zostanie wybudowany nowy żłobek. Będzie w nim miejsce dla ok. 200 najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziś (29 marca) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Nowy żłobek będzie miał 8 oddziałów na 192 miejsca. W placówce powstanie m.in. zaplecze kuchenne i duży hol. Przy budynku będą dwa place zabaw, droga dojazdowa, chodnik i miejsca parkingowe.

Budynek ma składać się z dwóch połączonych ze sobą brył. Część główna będzie miała dwie kondygnacje o powierzchni 1700 m2. Na drugim piętrze zostaną zaaranżowane tarasy: zamknięty o pow. 60 m2 i otwarty o pow. 100 m2. Budynek będzie wyróżniał się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, m.in. zaakcentowanym głównym wejściem, zadaszeniem rampy wjazdowej i zielenią umieszczoną na elewacji. W żłobku zostaną zastosowane nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, m.in. Rejestracja Pobytu Dziecka (RCP) i monitoring wizyjny. Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Żłobek na Bacieczkach będzie największą i najnowocześniejszą taką placówką w naszym mieście. Już w przyszłym roku białostoczanie będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty tej instytucji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Przetarg na kolejny etap budowy żłobka na osiedlu Bacieczki wygrało konsorcjum firm: Remontdom sc i PHUR Felix 2. Wykonawca rozpocznie prace po świętach wielkanocnych. Budowa zakończy się 30 listopada 2018 roku. Żłobek ma być otwarty do końca lutego 2019 roku. Do tej pory, w pierwszym etapie budowy, powstały fundamenty i wewnętrzna sieć kanalizacyjna budynku. Ta część inwestycji kosztowała ponad 584 tys. zł. Koszt drugiego etapu inwestycji wyniesie 5 mln 981 tys. zł. Miasto ma promesę na część tej kwoty. 3 mln 840 tys. zł ma wynieść wstępnie przyznane dofinansowanie z „Programu Maluch”.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here