Białystok New Pop Festival za nami

0
52

W Białymstoku odbyło się wielkie muzyczne wydarzenie. Na dziedzińcu Pałacu Branickich 13 i 14 lipca wystąpiły gwiazdy polskiej estrady. Białostoczanie wysłuchali m.in. Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Brodki i Natalii Nykiel. Nie zabrakło także innych atrakcji – zabaw, warsztatów artystycznych i zajęć sportowych.

Białystok New Pop Festival to nowy, dwudniowy festiwal kulturalny o charakterze piknikowym. W ramach tego wydarzenia odbyło się wiele atrakcji dla starszych i młodszych fanów dobrej muzyki i pysznego jedzenia. W programie były m.in. koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, a do tego zorganizowano strefy sportu, mody i dla dzieci.

Bardzo się cieszę, że na kulturalnej mapie Białegostoku w tym roku pojawiła się ta impreza – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białostoczanie i turyści mogli zobaczyć wielkie gwiazdy, posłuchać dobrej muzyki, wspólnie spędzić czas. Festiwal na pewno przyczynił się do kształtowania pozytywnego wizerunku naszego miasta.

Na dziedzińcu Pałacu Branickich mieszkańcy Białegostoku wzięli udział w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej. W piątek (13 lipca) zaprezentowali się: The Dumplings, Albo Inaczej 2 (Natalia Nykiel, Sokół, Justyna Święs, DJ Black Belt Greg i inni), Natalia Nykiel, Brodka i Kayah. W sobotę (14 lipca) przed białostocką publicznością wystąpili: Baranovski, Ania Rusowicz (niXes), Mrozu i Nosowska. W formule nowoczesnego popu udało się pomieścić również m.in. electro, rock, neo-hippie i hiphopowe wariacje. Nie zabrakło więc muzycznej różnorodności.

Organizatorem imprezy była Agora SA/Co Jest Grane 24, partnerem głównym – Miasto Białystok.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here