SG Zatrzymała 12 obywateli Wietnamu

0
10

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali 12 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Zatrzymano również kierowcę, który przewoził cudzoziemców.

W środę (11.07.2018 r.) w Suwałkach funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej  w ramach współdziałania z Krajową Administracją Skarbową Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali do kontroli pojazd typu bus na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem kierował mężczyzna – bezpaństwowiec zamieszkały na Łotwie. W wyniku szczegółowej kontroli auta funkcjonariusze ujawnili grupę 12 obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Obywatele Wietnamu (mężczyźni w wieku 22-41 lat) po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast 56-letniemu kierowcy postawiono zarzuty w związku z organizowaniem innym osobom przekraczania granicy wbrew przepisom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here