Straż Miejska pomaga kierowcom

0
46

Białostocka Straż Miejska, podobnie jak w latach ubiegłych, pomaga kierowcom mającym kłopot z uruchomieniem auta z powodu niskich temperatur.

Mroźna zima, z jaką w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia, daje się we znaki również posiadaczom aut. Z powodu niskich temperatur wielu kierowców miało problemy z rozładowanym akumulatorem. Przydatna okazywała się wówczas znajomość numeru alarmowego 986. W ciągu niespełna trzech ostatnich miesięcy kierowcy wybierali ten numer ponad 360 razy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przyjeżdżają w takich przypadkach na miejsce z odpowiednim sprzętem i pomagają uruchomić auto.

Taka bezpłatna pomoc to dla naszych mieszkańców duże ułatwienie i coraz więcej osób wie, że może z niej skorzystać w razie potrzeby – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W styczniu o pomoc strażników poprosiło ponad 257 posiadaczy samochodu. Natomiast tylko w miniony weekend strażnicy pomogli uruchomić ponad 40 aut. W tym tygodniu powinno być lepiej, bo mróz zelżał. Tylko w nocy ma być kilka stopni poniżej zera, a w dzień już temperatura na plusie.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here