Vlog czy blog firmowy? Co będzie lepszym pomysłem

Stworzenie swojej własnej strony internetowej jest w dzisiejszych czasach podstawą komunikacji i marketingu. Jednak jeśli stawiamy również na content marketing, czyli posiadanie własnego bloga, na którym dzielimy się z naszymi odbiorcami wiedzą dotyczącą danej branży, to możemy wybrać pomiędzy tradycyjną jego wersją, a nieco bardziej udoskonaloną, czyli wpisy w formie wideo. Co będzie lepszym pomysłem? Oczywiście to zależy. Od czego? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł.

0
132

Rób to, co lubisz

Oczywiście, jeśli chcemy zacząć prowadzić bloga, to musimy się zastanowić nad tym, czy wolimy dzielić się naszą wiedzą w formie pisanej, czy może lepiej czujemy się, kiedy występujemy we własnej osobie i po prostu o danej rzeczy opowiadamy. I na te pytania musimy sobie odpowiedzieć sami i to szczerze, ponieważ od tej decyzji zależy to, czy będziemy wiarygodni, a to z kolei wiąże się z zaufaniem odbiorcy komunikatu, które może przełożyć się na zysk naszej firmy i rozpoczęcie głębszej relacji z konsumentem.

Jakość prezentowanych materiałów

Kolejną bardzo istotną kwestią jest jakość prezentowanych tekstów bądź filmów. Jeśli stworzymy tekst, który będzie obfitował w błędy interpunkcyjne, ortograficzne, czy generalnie ciężkie do przeczytania, chociażby od nadmiaru informacji, to dajemy słowo – nikt nie będzie chciał go czytać, a nasz pomysł na pozyskanie większej ilości klientów legnie w gruzach. Tak samo będzie w przypadku, gdy zaczniemy prezentować filmiki, które będą charakteryzować się kiepską jakością obrazu, czy dźwięku.

Nawet jeśli mówilibyśmy z największą charyzmą, przekazywali kluczowe informacje dotyczące danej branży, nikt nie zwróci na nas uwagę, bo po prostu nie będzie mógł przetwarzać tych danych w skuteczny i przyjemny sposób. Warto zatem zwrócić się do profesjonalistów o pomoc. Jednym z najbardziej cenionych producentów filmów vlogowych oraz reklamowych jest: https://flipside.pl/vlogi-firmowe/.

Przewaga wideo nad tekstem

Ostatnią kwestią jest przewaga formatów wideo nad tekstem. Ludzkie oko nie lubi się męczyć tak jak i my sami. Szukamy drogi na skróty, a tym skrótem są filmiki. Dużo łatwiej jest posłuchać jakiegoś autorytetu i wyciągnąć z jego wywodu wnioski, niż przeczytać o danym obszarze tekst, który często nie zawiera kluczowych informacji, zebranych w pigułce. Jeśli więc mielibyśmy sugerować się komfortem odbiorcy, to powinniśmy postawić na vloga.

Warto wspomnieć, że w czasach takiej konkurencji, jednak powinniśmy robić wszystko to, czego potencjalny klient od nas wymaga. Jeśli jednak totalnie nie czujemy się w prezentacji materiałów do kamerki, to nie róbmy nic na siłę, ponieważ odbiorcy to wyczują i stracimy ich bezpowrotnie.

Podsumowując, decyzja dotycząca formy naszego bloga, zależy głównie od tego, w czym lepiej się czujemy – jeśli jest to przekazywanie wiedzy za pomocą ciekawych tekstów, wybierzmy tradycyjną formę, jeśli zaś świetnie czujemy się przed kamerą, to zdecydowanie lepiej będzie, jeśli postawimy na vloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here