Jak skutecznie wdrożyć zdrowe nawyki do swojego życia?

Jeżeli zastanowisz się ile razy w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat starałeś się przejść na dietę i zrzucić kilka zbędnych kilogramów, może okazać się, że jest to całkiem spora liczba. Za każdym razem początkowy zapał szybko mija, a dawne przyzwyczajenia wracają na swoje miejsce. Siedząca praca, brak ruchu, jedzenie na szybko ponownie stają się codziennością, która negatywnie wpływa zarówno na nasz stan zdrowia jak i samopoczucie. Dlaczego tak wielu z nas powtarza ten schemat i tylko nielicznej garstce udaje się osiągnąć cel? O tym, a także o prostych wskazówkach, które ułatwią Ci wdrożenie zdrowych nawyków na stałe do swojego życia, przeczytasz w tym artykule.

0
81

Co za dużo to niezdrowo!

Jedną z głównych przyczyn szybkiej utraty motywacji do działania jest narzucanie sobie zbyt wysokich wymagań. Wydaje nam się, że im dłuższy i im cięższy trening wykonamy, tym szybciej osiągniemy upragniony cel. W rzeczywistości dzieje się zupełnie odwrotnie. Wykonywanie ćwiczeń, które nie są dostosowane do naszej aktualnej kondycji, mogą spowodować nie tylko negatywne nastawienie do aktywności fizycznej, ale także zwiększone ryzyko urazów i kontuzji. Kluczem do sukcesu jest stopniowanie intensywności treningów oraz zrozumienie, że ruch to nie tylko droga to zrzucenia kilogramów, ale także gwarancja zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Takie podejście do ćwiczeń zwiększa szanse, że nie zrezygnujemy z nich zaraz po osiągnięciu celu, a aktywność fizyczna stanie się zdrowym nawykiem. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, zacznij od spacerów lub rozciągających, krótkich treningów na macie. Nie przejmuj się, jeżeli szybko się zmęczysz. Daj sobie czas, a po kilku seriach zauważysz znaczną poprawę kondycji. Pamiętaj, aby ćwiczenia wykonywać regularnie. Na początek wystarczy 3 razy w tygodniu, a z czasem powoli zwiększaj ich częstotliwość.

Przyjemność z diety

Dla wielu takie zestawienie słów jest logicznie sprzeczne. Dieta często kojarzy się z przykrym obowiązkiem, odmawianiem sobie przyjemności, a nawet głodówką. Takie podejście sprawia, że szybko rezygnujemy ze zdrowego odżywiania na rzecz szybkich w przygotowaniu, jednak nie do końca wartościowych posiłków. Jak sprawić, aby dieta stała się źródłem energii i radości? Dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego menu pyszne i sycące posiłki, z propozycją przychodzi SuperMenu catering dietetyczny w Białymstoku i nie tylko! SuperMenu to dieta pudełkowa Anny Lewandowskiej, która dostępna jest w większości miast w Polsce! Diety dopasowane są indywidualnie do Twoich potrzeb. W ofercie do wyboru mamy trzy ścieżki żywienia oparte o filozofię Anny Lewandowskiej – Droga do zdrowia. Każda z diet posiada trzy poziomy, które ułatwiają osiągnięcie pełni zdrowia i witalności. Weganie i wegetarianie także znajdą dla siebie opcję dobraną do ich preferencji. Odpowiednia i zbilansowana dieta przygotowana przez specjalistów jest doskonałą opcją dla osób zapracowanych, które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Dobór odpowiednich produktów sprawia, że czujemy się nasyceni i mamy energię do działania przez cały dzień. Inne spojrzenie na dietetyczne odżywianie umożliwia zamianę zdrowego jedzenia w nawyk i nietraktowanie go wyłącznie jako drogi do osiągnięcia upragnionego celu.

Czas dla siebie

Zdrowym nawykiem nie jest jedynie sport i odpowiednie odżywianie. To także umiejętność znalezienia chwili dla siebie wśród codziennych obowiązków. Relaks, odprężenie zszarganych nerwów, istotnie wpływają na nasze samopoczucie i energię do działania. Dlatego tak ważne, aby w codziennym planie dnia znaleźć nawet 15-20 minut dla siebie. Warto wyłączyć wtedy telefon, internet, które nieustannie dostarczają mnóstwa bodźców. Filiżanka herbaty i płyta ulubionego artysty z pewnością poprawią nastrój i dostarczą dodatkowej energii. W tym czasie możesz także wykonać proste ćwiczenia oddechowe, które oczyszczą Twój umysł i usprawnią zdolność koncentracji. Zdrowe nawyki służą naszemu samopoczuciu oraz witalności dlatego warto nad nimi nieustannie pracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here