KS Wschód Białystok na Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym

0
32

Drużyna KS Wschód Białystok zajęła drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym

8 października 2022 roku w Radomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Region D w zapasach w stylu klasycznym, oraz 15 października w Olsztynie w zapasach kobiet, oraz w stylu wolnym (województwa: Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie, Mazowieckie i Kujawsko-Pomorskie).

W zapasach w stylu klasycznym startowało 82 zawodników z 18 klubów z makroregionu. Indywidualnie startowało dziewięciu zawodników klubu, gdzie mistrzami makroregionu zostali Shakhban Irshakhov w kategorii 38kg oraz Szymon Godun w kategorii 52kg, brązowe medale zajęli Piotr Godun w kategorii 44kg, Oliwier Wiśniewski w kategorii 75kg, Ahmed Israilov w kategorii 85kg.

Dalsze lokaty wywalczyli Wiktor Kościuk, Szymon Guziejko, Marcel Trochonowicz oraz Ksawery Siegień. Natomiast 103 zawodników startowało w stylu wolnym i 81 dziewczyn z 27 klubów z makroregionu.

Indywidualnie z klubu startowało sześć dziewczyn i sześciu chłopców

Złoty medal wywalczyła Malwina Hetmańczuk w kategorii 36kg. Srebrne medale wywalczyły Aleksandra Choćko w kategorii 33kg oraz Angelika Sokołowska w kategorii 39kg.

Brązowe medale wywalczyli Piotr Godun w kategorii 44 kg, Szymon Godun w kategorii 52 kg, oraz Natalia Kawałko w kategorii 36kg.

Kolejne lokaty zajęli Oliwier Wiśniewski, Ahmed Israilov, Szymon Guziejko, Shakhban Irshakhov, a wśród dziewczyn Paulina Koronkiewicz i Olivia Łapińska.