Białystok. 19-latek i 41-latek narkotyki ukryli za telewizorem

Narkotyki ukryte za telewizorem

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku patrolując ulice miasta zauważyli dwóch mężczyzn; jeden na ich widok nerwowo sięgał ręką do saszetki. Mundurowi sprawdzili powód jego zachowania – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

19-latek w paczce po papierosach ukrywał marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania policjantów wspierał policyjny pies Lidia. Jak się okazało w salonie, w którym na co dzień przebywał 19- latek z 41-letnim wujkiem funkcjonariusze znaleźli za telewizorem 3 słoiki suszu roślinnego, w saszetce 41-latka również zawiniątko z suszem roślinnym i grzybami. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że jest to marihuana i łącznie zabezpieczyli około 220 gramów. W trakcie rozmowy 41- latek przyznał się, że są to jego narkotyki, również te które posiadał 19- latek. 41- letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 19-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.