„ICONIC” – porywający koncert Davida Garretta w kinie Helios w Galerii Alfa

0
39

David Garrett – współczesny wirtuoz skrzypiec – sprawi, że magia tego instrumentu zagości w kinowych salach

Jego najnowsze tournée „Iconic” zawiera w sobie nietuzinkową mieszankę muzyki klasycznej i rocka, a widowisko nagrane w starożytnym amfiteatrze w Taorminie jest ucztą zarówno dla uszu, jak i dla oczu.

– Koncert „Iconic” zostanie wyświetlony 25 lutego i 9 marca o godz. 16:00 w kinie Helios w Galerii Alfa – informuje Krystyna Czapko kierownik kina Helios w Białymstoku.

Link do wydarzenia: TUTAJ

David Garrett od lat jest uznawany za współczesnego wirtuoza skrzypiec. Teraz artysta sprawi, że magia tego instrumentu zagości w kinowych salach!

W niedzielę, 25 lutego i sobotę, 9 marca w kinie Helios w Galerii Alfa zostanie wyświetlony koncert „Iconic” wprost z sycylijskiej Taorminy.

Yehudi Menuhin, jeden z największych skrzypków i dyrygentów XX wieku, nazwał Davida Garretta „najwspanialszym skrzypkiem swojej generacji”. Istotnie muzyk słynie z najwyższego kunsztu gry, jednak łączy go z nowoczesnym podejściem do klasyki i charakterystycznym wizerunkiem, przez co jest również określany „Paganinim w glanach”.

Najnowsze tournée wirtuoza „Iconic” ukazuje jego nietuzinkowy styl i zamiłowanie do łączenia muzyki klasycznej z brzmieniami rocka i popu. Koncert, który znajdzie się na ekranach kin Helios, został nagrany latem ubiegłego roku w starożytnym amfiteatrze w sycylijskiej Taorminie. Oprócz delektowania się muzyką, widzowie będą mogli nacieszyć się też spektakularnymi widokami.

W czasie koncertu, w atmosferze zachodzącego nad morzem słońca, będzie można usłyszeć dzieła najwybitniejszych kompozytorów, takie jak między innymi: „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Łabędź” Saint-Saënsa i „Marsz turecki” Mozarta. Na scenie pojawi się także Matteo Bocelli, który zaśpiewa „Ave Maria” Schuberta. Uwielbiane utwory zyskają nowoczesny charakter dzięki rockowym akcentom.

Bilety dostępne są w kasie kina, na stronie www.helios.pl/dgiconic, oraz w aplikacji mobilnej. Kupując je wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.