Nowe ulice na Dojlidach Górnych

0
31

Na dwóch ulicach położonych na osiedlu Dojlidy Górne – Wigierskiej i Kolonia Dojlidy – zostaną wybudowane nowe nawierzchnie, chodniki, skrzyżowania. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej inwestycji drogowej.

Budowa ul. Wigierskiej i Kolonia Dojlidy obejmie nowe nawierzchnie z betonu asfaltowego, obustronne chodniki i zjazdy, wyniesione skrzyżowania oraz infrastrukturę techniczną. Powstanie tam kanalizacja deszczowa, sieć telekomunikacyjna, a także kablowa linia oświetlenia ulicznego.

Roboty drogowe na osiedlu Dojlidy Górne chcemy zrealizować do połowy 2019 roku. Oprócz Wigierskiej i Kolonia Dojlidy zostaną tam zbudowane także ulice: Krokusowa, Poranna i Stokrotki – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Mieszkańcy czekają na te drogi, bo dzięki nim poprawi się komfort przejazdu i bezpieczeństwo w tym rejonie.

Oferty do przetargu można składać do 26 kwietnia w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Na wykonanie zamówienia wykonawca będzie miał czas do końca czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here