Nowe ulice na Dojlidach Górnych

0
31

Na dwóch ulicach położonych na osiedlu Dojlidy Górne – Wigierskiej i Kolonia Dojlidy – zostaną wybudowane nowe nawierzchnie, chodniki, skrzyżowania. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej inwestycji drogowej.

Budowa ul. Wigierskiej i Kolonia Dojlidy obejmie nowe nawierzchnie z betonu asfaltowego, obustronne chodniki i zjazdy, wyniesione skrzyżowania oraz infrastrukturę techniczną. Powstanie tam kanalizacja deszczowa, sieć telekomunikacyjna, a także kablowa linia oświetlenia ulicznego.

Roboty drogowe na osiedlu Dojlidy Górne chcemy zrealizować do połowy 2019 roku. Oprócz Wigierskiej i Kolonia Dojlidy zostaną tam zbudowane także ulice: Krokusowa, Poranna i Stokrotki – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Mieszkańcy czekają na te drogi, bo dzięki nim poprawi się komfort przejazdu i bezpieczeństwo w tym rejonie.

Oferty do przetargu można składać do 26 kwietnia w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Na wykonanie zamówienia wykonawca będzie miał czas do końca czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here