Kupujemy wygodną męską bieliznę w dużym rozmiarze

Zakupienie bielizny męskiej wydaje się proste, ale w rzeczywistości każdy mężczyzna wie, że nie wszystko, co znajdziemy w sklepach, zapewnia wysoki komfort. Dotyczy to w szczególności tych panów, którzy noszą większe rozmiary. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Duży rozmiar ubrań to więcej problemów z ich zakupem. Wybór propozycji w sklepach nie jest wtedy tak szeroki, a ponadto nie zawsze ubrania są dostępne w takim stylu, który podoba nam się najbardziej. Jeśli także masz trudności z wyborem odpowiedniej bielizny, sprawdź nasz poradnik!

Slipy czy bokserki?

Jednym z najważniejszych pytań, które będziemy musieli sobie zadać przy doborze męskiej bielizny w dużych rozmiarach, jest jej fason. Zasadniczo mamy dwa rozwiązania, a mianowicie możemy zakupić tradycyjne slipy albo bokserki. Bokserki z kolei dostępne są w dwóch wariantach, czyli jako dopasowane i luźne.

Wielu mężczyzn noszących większe rozmiary nie przepada za slipami – mogą po prostu dawać mniejszy komfort w codziennym użytkowaniu, ponieważ wbijają się w skórę. W związku z tym dobrym wyborem będą bokserki, które są wygodniejsze i lepiej wyglądają – warto pamiętać o tym, że nie każda kobieta lubi slipy.

Przy doborze bokserek, jak już wspomnieliśmy, możemy wybrać te luźniejsze albo bardziej obcisłe. Ich wybór zależy już od mężczyzny – wielu panów woli bokserki bardziej dopasowane, które nie odznaczają się pod ubraniem, inni z kolei lepiej czują się w tych luźniejszych.

Uwaga na obciskającą gumę!

Wiele slipów i bokserek ma wszytą szeroką gumę w pasie, często z logo producenta lub z innymi napisami. Jeśli chcemy zakupić taką bieliznę, zwróćmy uwagę na to, aby guma była bardziej rozciągliwa. W przeciwnym przypadku może dawać dyskomfort i zostawiać na ciele czerwone ślady.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Oczywiście, warto postawić na naturalność, czyli na bawełnę. To materiał zapewniający najwyższy komfort, przewiewność, a także bezpieczeństwo. Bawełna w przypadku bokserek obcisłych oraz slipów często jest bardziej elastyczna i może mieć dodatek elastanu, natomiast na bokserki luźniejsze zwykle stosuje się bawełnę o splocie płóciennym, która nie jest już tak sprężysta.

Powinniśmy z kolei unikać bielizny wykonanej z dużym udziałem tworzyw sztucznych, na przykład poliestru czy poliamidu. Sprawdzają się one zasadniczo tylko w bieliźnie termoaktywnej, do której stosuje się specjalne, techniczne tkaniny, które potrafią odprowadzać powietrze i wilgoć i zapewniać wysoki komfort termiczny. Taka bielizna sprawdzi się do uprawiania sportów. Możemy kupić ją w dużych rozmiarach w sklepie internetowym Modny Duży Pan: www.modnyduzypan.pl/18-bielizna.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy kupnie bielizny w dużym rozmiarze powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim dla wielu mężczyzn duże znaczenie ma wykończenie okolic intymnych – niektórzy wolą, aby w tym miejscu znalazł się guziczek, inni chcą, aby w ogóle nie było tam żadnych denerwujących szwów.

Oczywiście, nie zapominajmy też o wzornictwie. Tutaj już wszystko zależy od nas, ale zawsze w szafie warto mieć bieliznę w klasycznych, zawsze modnych kolorach, na przykład w kolorze czarnym, granatowym czy szarym. Sprawdzi się idealnie na randki czy na wizytę u lekarza. Bielizna z różnymi wzorami i napisami powinna być gustowna – śmieszne napisy mogą się szybko znudzić, więc lepiej postawić na coś, co posłuży nam na dłuższy czas.

Warto też wspomnieć o marce. W sklepach możemy znaleźć bieliznę markową, ze znanym logo. Zasadniczo jest ona lepszej jakości od bielizny najtańszej, ale wcale nie musimy wydawać na ten cel fortuny. Przy kupnie najlepiej dotknąć materiału – jeśli będzie grubszy, mięsisty, gładszy, wtedy bielizna będzie wygodniejsza i będzie mogła posłużyć nam na dłuższy czas.