Miasto dofinansuje ferie zimowe

Sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych – to kwota przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku młodych białostoczan podczas ferii zimowych w 2019 roku. Miasto ogłosiło nowy konkurs. Oferty można składać do 7 grudnia.

Do otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży można zgłaszać różne projekty na 2019 rok. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wśród zgłoszonych projektów mogą znaleźć się np. półkolonie (stałe grupy dzieci uczęszczające na zajęcia w określonym czasie, realizujące program pod okiem wychowawcy), kolonie, biwaki i obozy wypoczynkowe (kilkudniowe pobyty/wędrówki z wykorzystaniem bazy noclegowej i aktywnym programem wypoczynku). Trzeba je zrealizować między 21 stycznia a 3 lutego.

– Co roku organizujemy otwarte konkursy ofert na realizację zimowego oraz letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, żeby młodzi białostoczanie mogli ciekawie i aktywnie spędzić czas w trakcie przerwy od szkolnych zajęć.

W 2018 roku na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku przeznaczono w sumie ok. 200 tys. zł, w tym na ferie zimowe – ok. 62 tys. zł.

Więcej informacji o konkursie ofert „Wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży szkolnej – Ferie 2019” znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl