Policja apeluje – Nie bądźmy obojętni dla bezdomnych.

0
46

W trosce o osoby bezdomne białostoccy policjanci sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Kolejny raz nieoceniona okazała się również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy wskazali miejsce przebywania osób bezdomnych, a z pomocą przyszedł dzielnicowy.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Zazwyczaj są to pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są poza bezdomnymi osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Tego rodzaju działania podejmują w głównej mierze dzielnicowi naszego powiatu, którzy najlepiej znają swój rejon służbowy. Los mieszkańców nie jest obojętny również policjantom Wydziału Patrolowo-Interwencyjengo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy każdego dnia kontrolują prawdopodobne miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie.

Po raz kolejny nieoceniona okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy wskazali miejsce przebywania osób bezdomnych. Dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Białymstoku, który zajął się sprawą doskonale wiedział, że w ubiegłym roku w tym samym miejscu doszło do tragedii. Policjant natychmiast poinformował odpowiednie służby i wspólnymi siłami miejsce to zostało uprzątnięte. Z kolei przebywające tam osoby otrzymały wszelkie informacje, gdzie mogą znaleźć pomoc i schronienie. Mundurowi w przypadku napotkania takich osób każdorazowo oferują pomoc w postaci przewiezienia do do środków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się.

Jednocześnie apelujemy o  przekazywanie Policji informacji w przypadku zauważenia osób bezdomnych czy nieporadnych życiowo, których życie może być zagrożone z powodu niskich temperatur. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112, bądź Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przy pomocy której można wskazać zagrożenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here