Porządek w biurze na co dzień – jak o niego dbać

Od dawna wiadomo już, że uporządkowane miejsce pracy poprawia koncentrację i kreatywność, a co za tym idzie, wpływa na lepszą efektywność i rozwój kariery zawodowej. Niestety nie każdy pracownik bierze to sobie do serca, a w rezultacie wygląd biura, który powinien być reprezentacyjny, może przemawiać na niekorzyść przedsiębiorcy. Dowiedz się, jak dbać o porządek w biurze na co dzień i wprowadź kilka nowych zasad do swojej firmy.

0
115

Firma sprzątająca – czy to dobry pomysł?

Profesjonalna firma sprzątająca na pewno ułatwi utrzymanie porządku w biurze, jednak czy na pewno jest dobrym pomysłem? Z jednej strony, będziemy mieli pewność, że klienci i kontrahenci, odwiedzający nasze przedsiębiorstwo, nie rozczarują się jego wyglądem zewnętrznym. Z drugiej jednak istnieją obawy, iż pracownicy rozleniwią się, a zamiast dbać o porządek na swoim stanowisku, będą czekać na wizytę sprzątaczki. Dlatego też, decydując się na usługi sprzątające, dobrze jest uprzedzić zatrudnionych, że nadal każdy musi dbać o swoje miejsce pracy.

Przeglądając oferty firm sprzątających. takich jak Czysty Efekt natkniemy się na różne pakiety. W zależności od wielkości naszego biura wybieramy taki, odpowiadający potrzebom – np. sprzątanie raz w tygodniu, obejmujące odkurzanie, ścieranie kurzów, mycie podłóg, kuchni i toalet. W pozostałe dni każdy pracownik zobowiązany jest utrzymać porządek sam – firma sprzątająca ma być jedynie wsparciem i zadbać o te bardziej czasochłonne elementy, także zająć się terenami zewnętrznymi przylegającymi do budynku firmy. Na stronie https://czystyefekt.pl/uslugi/utrzymanie-terenow-zewnetrznych/ znajdziesz wszelkie szczegóły dotyczące oferty.

Krok 1 – porządek na biurku

Aby pomóc pracownikom w utrzymaniu porządku na biurku, przekaż im do dyspozycji takie akcesoria, jak: segregatory, teczki, skoroszyty, koszulki na dokumenty i pudełka. Oprócz tego zadbaj o miejsce do przechowywania – biurka z szufladami lub szafkami, półki, szafy i regały – zmotywuje to do układania i archiwizowania dokumentów według konkretnych wytycznych i jednocześnie uporządkuje wizualnie wnętrze.

Kolejna sprawa to posegregowanie rzeczy leżących na biurku. Bardzo często na blacie znajdują się przedmioty nieużywane, niepotrzebne, a nawet niedziałające – tych ostatnich od razu należy się pozbyć, natomiast te, z których korzystamy raz na jakiś czas, schować do szuflady lub przenieść w inne miejsce.

Krok 2 – codzienne nawyki

Każdy pracownik powinien wpoić sobie kilka drobnych, codziennych nawyków, dzięki którym utrzyma czystość i porządek na co dzień. Pierwszym z nich jest uprzątnięcie swojego stanowiska pracy przed wyjściem do domu. Chodzi tu o wyniesienie zbędnych dokumentów do archiwum, umycie i schowanie naczyń, ułożenie długopisów, notatników i niezbędnych teczek tak, by na drugi dzień móc z nich od razu korzystać. Inny nawyk to przecieranie raz na kilka dni blatu biurka oraz sprzętu elektronicznego: laptopa lub monitora, klawiatury, myszki – na nich znajduje się najwięcej bakterii, dlatego powinno się je dezynfekować specjalnymi ściereczkami lub detergentami.

Należy pamiętać, że utrzymanie porządku w biurze na co dzień to element pracy zarówno zatrudnionych, jak i samego szefostwa czy managerów. Należy od razu wpoić pracownikom dbanie o wygląd i czystość swojego stanowiska, a dzięki temu wizualnie całe biuro wyglądać będzie na zadbane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here