SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

0
14

Policjanci apelują do wszystkich, szczególnie do osób starszych o ostrożność w kontaktach z obcymi. Wczoraj, kolejna osoba straciła swoje oszczędności. Pamiętajmy, wachlarz działań oszustów jest bardzo szeroki.

Wczoraj, policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. Do 79 latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała seniorkę, że jej bratanica wraz z mężem spowodowali wypadek śmiertelny. Oszustka dodała, że potrzebnych jest kilkadziesiąt tysięcy złotych na kaucję, inaczej kuzyn trafi na 3 miesiące do aresztu. Kiedy 79 latka przyznała, że ma takie pieniądze, fałszywa policjantka oznajmiła, że wysyła po nie prawnika. Dodała również, aby rozmówczyni pod żadnym pozorem do nikogo nie dzwoniła, ponieważ jej telefon jest na podsłuchu. Niestety padła ofiarą oszustów i straciła znaczną ilość pieniędzy.

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów!
Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here