DZIELNICOWI W TROSCE O BEZDOMNYCH I NIEPORADNYCH ŻYCIOWO

0
44

Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, w okresie jesienno-zimowym sprawdzają, czy osoby bezdomne nie potrzebują pomocy. Policjanci jednocześnie apelują – widzisz osobę potrzebującą pomocy, zareaguj i poinformuj o takiej sytuacji odpowiednie służby.

Częste spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, będących w podeszłym wieku czy nieporadnych życiowo. Dlatego dzielnicowi z białostockiej „czwórki” wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby szukające schronienia. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Szczególnie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. W trosce o naszych mieszkańców mundurowi kontrolują dworce, opuszczone budynki, ogródki działkowe czy wskazane adresy osób samotnych, które mogą potrzebować pomocy. Mundurowi podczas napotkania takich osób, wskazują miejsca, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, otrzymać ubranie, schronić się przed zimnem, a w razie potrzeby informują również odpowiednie instytucje.

Białostoccy policjanci przypominają, że o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne można powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę „bezdomność” i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here