143 mln dotacji dla samorządów z powiatu białostockiego

143 mln dotacji dla samorządów z powiatu białostockiego, Białegostoku i Województwa Podlaskiego.

Dzięki dotacjom z II naboru Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład będą zmodernizowane drogi, wybudowane zostaną hale sportowe, kryta pływalnia czy też urząd gminy.

13 czerwca do Starostwa Powiatowego w Białymstoku zawitali włodarze ze wszystkich gmin powiatu białostockiego.

Z rąk wiceministra Dariusza Piontkowskiego, senatora Mariusza Gromko, wojewody Bohdana Paszkowskiego oraz starosty Jana Perkowskiego otrzymali oni czeki na kwoty, które pozwolą zrealizować gminom zamierzone inwestycje.

Jednym z beneficjentów jest powiat białostocki. Za 15 mln zł, dzięki któremu możliwe będzie zrealizowanie takich inwestycji jak:

• przebudowa i remont pomieszczeń w budynku przy ul. Korczaka 23 w Łapach
  • przebudowa pomieszczeń w budynku Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej na potrzeby POZ
  • przebudowa DPS w Choroszczy wraz z budową mieszkań chronionych, termomodernizacja DPS w Uhowie i budynku Powiatu przy ul Słonimskiej (wraz z modernizacją sieci wod.-kan.).