Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o oszustwa na blisko 170 tys. zł

0
23

Dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwach na szkodę osób starszych zatrzymali policjanci z Białegostoku

Seniorki uwierzyły w historie o wypadkach osób bliskich i straciły łącznie blisko 170 tys. zł.

Jeden z podejrzanych pełnił w tym procederze rolę tzw. odbieraka, czyli przychodził po pieniądze, drugi był jego kierowcą – poinformował w piątek zespół prasowy podlaskiej policji.

Do trzech oszustw doszło pod koniec lutego. Dzwoniący do seniorów przestępcy podawali się za policjantów i członków rodziny. Przekonywali, że zdarzył się wypadek z winy kogoś z bliskich i potrzebne są pieniądze, by ta osoba nie trafiła do aresztu.

77-letnia pani spakowała do reklamówki 39 tys. zł i powiesiła ją na płocie. Gotówkę odebrał młody mężczyzna. 89-letnia kobieta spakowała nie tylko pieniądze, ale też biżuterię, zegarek i złote monety – wszystko warte blisko 120 tys. zł i również oddała takiemu mężczyźnie. Kolejna 85-letnia seniorka straciła w identyczny sposób 12 tys. zł.

Według ustaleń śledczych w każdym z tych przypadków tzw. odbierakiem był 17-letni mieszkaniec Warszawy, który przyjeżdżał z 23-letnim znajomym pełniącym rolę jego kierowcy. Decyzją sądu nastolatek został aresztowany na trzy miesiące. Obu grozi do ośmiu lat więzienia za oszustwo.(PAP)