Białystok. Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących zorganizowane przez Caritas

0
14

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących, w tym ubogich i samotnych, przygotowała w niedzielę rano Caritas Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Zespołem Szkół Katolickich w Białymstoku, w którego hali sportowej odbyło się to spotkanie. Zorganizowane zostało po raz dziesiąty

Przy wsparciu miasta i darczyńców organizatorzy przygotowali wielkanocny posiłek dla ok. trzystu osób potrzebujących. Na stole był m.in. żurek, bigos, jajka, sałatka jarzynowa i babka wielkanocna. Wśród wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie tego śniadania byli też uchodźcy z Ukrainy, którzy uczęszczają do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

„Posiłek jest zawsze okazją do spotkania, rozmowy, dialogu” – mówił dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzy Sęczek.

Zwrócił uwagę, że śniadanie wielkanocne to spotkanie z Chrystusem i ludzi nawzajem ze sobą, by „opowiedzieć światu o naszej wierze, radości, która jest w nas”.

W spotkaniu wzięli udział m.in. metropolita białostocki abp Józef Guzdek, który wcześniej przewodniczył w archikatedrze białostockiej mszy św. rezurekcyjnej i przedstawiciele władz.

Myślę, że ubóstwo, to nie tylko ubóstwo materialne, ale też ubóstwo miłości, przyjaźni, samotność. Dzisiaj bardzo ludziom doskwiera samotność i dlatego to śniadanie zaspokaja głód bycia z drugim, bycia we wspólnocie. I to ma bardzo głęboki sens, nie tylko to co jest na stole, ale i to, co się wydarza między ludźmi” – powiedział PAP abp Guzdek.