Białystok dołącza do grona kilkuset miast, które mają swoją edycję kultowej gry Monopoly

0
15

Białystok dołącza do grona kilkuset miast na całym świecie, które mają swoją edycję kultowej gry Monopoly. Wśród nich są na przykład Sydney i Dubaj. Białostocka edycja gry powstanie z udziałem Miasta, które zostało jej głównym partnerem.

W tej sprawie Miasto zawarło umowę promocyjną z firmą Winning Moves. Białostocka edycja będzie wyglądać w ten sposób, że zamiast klasycznych pól znajdujących się na planszy Monopoly gracze będą mogli licytować lokalne atrakcje i słynne miejsca mieszkańców Białegostoku. Obecnie trwają prace nad doborem pól na planszy, która będzie powstawała w najbliższych tygodniach.

Szczegóły plebiscytu już wkrótce zostaną ogłoszone m.in. w miejskich mediach społecznościowych.

Jeszcze nie wiadomo, co będzie najdroższym polem na planszy, również o tym zdecydują mieszkańcy. Niespodzianki będą też czekały na kartach „Szansy” oraz „Kasy Społecznej” – te również będą dostosowane do białostockiej edycji gry. Także tu znajdzie się sporo lokalnych „smaczków”. Spersonalizowana będzie również szata graficzna gry oraz jej komponenty.

Cała plansza zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery, która odbędzie się jesienią 2024 r. Miasto Białystok przeznacza na to promocyjne przedsięwzięcie 61,5 tys. zł. W ramach umowy Miasto otrzyma 300 egzemplarzy gry. Zostaną one przeznaczone na promocję Białegostoku.