Białostockie świąteczne iluminacje zachęcają mieszkańców i turystów do spacerów po mieście

0
46

Białystok gotowy na Święta Bożego Narodzenia

Świąteczne iluminacje zachęcają do spacerów i podziwiania miasta. Bożonarodzeniowa aura towarzyszyć nam będzie do końca stycznia 2023 roku.

Efektowne dekoracje świetlne ozdobiły główne ulice, place i skwery w Białymstoku. Na Rynku Kościuszki stanęła wielka choinka, świetlna bombka, a przy Pałacu Branickich widowiskowa kareta. W wielu miejscach, głownie w centralnej części miasta, na latarniach zawisły dekoracje w kształcie parasolek, koron i żyrandoli. Przy fontannie obok jarmarku pojawił się napis świetlny „#BIAŁYSTOK”, natomiast przy ulicy Lipowej – sanie Świętego Mikołaja ciągnięte przez renifery. Nie zabrakło też ledowych sznurów zdobiących drzewa i przewieszek biegnących w poprzek ul. Lipowej. Białystok wygląda magicznie.

Do 23 grudnia można zrobić zakupy na świątecznym jarmarku

Największą atrakcją jarmarku są dwie karuzele – wenecka, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacji Pomóż Im oraz wyjątkowa karuzela Santa Clause z reniferowymi gondolami. Na terenie jarmarku są także tematyczne scenki do zdjęć, z których każdy może skorzystać, a także „kissing booth” zachęcająca do świątecznych całusów pod jemiołą.

W porównaniu do ubiegłych lat świątecznych dekoracji jest w Białymstoku jednak mniej. Z powodu oszczędności Miasto zrezygnowało m.in. z fontanny świetlnej przed Ratuszem, a także z figur z epoki Branickich ustawianych przed Teatrem Dramatycznym. Nie ma też dwóch choinek świetlnych, które były montowane w pobliżu kościoła Św. Rocha.