Białystok. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, a także mieszkańcy miasta mogą już korzystać z nowego boiska i bieżni

0
32

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 przy ul. Sokólskiej 1, a także mieszkańcy Białegostoku mogą już korzystać z nowego boiska i bieżni

 

Trzytorowa bieżnia, bieżnia lekkoatletyczna zakończona skocznią oraz wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną – taka baza sportowo-rekreacyjna powstała przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Białymstoku. 5 października pod hasłem „Sport to najlepsza droga do poznania granic” zorganizowano różnorodne gry i zabawy. Uczniowie strzelali do bramek, nauczycielki zorganizowały zabawy z chustą animacyjną i dydaktyczną grą zwaną popularnie pająkiem.

Boisko wielofunkcyjne z nowoczesną poliuretanową nawierzchnią powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wartość projektu wyniosła prawie 950 tys. zł – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

To kolejna inwestycja miejska, dzięki której dzieci i młodzież będzie miała swoje miejsce do uprawiania sportu – dodał zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W ramach inwestycji wykonano również odwodnienie boiska, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. Zostały również wykonane chodniki z kostki betonowej, a teren został uporządkowany i wypełniony zielenią.