W sobotę ulicami Białegostoku przejdzie III Marsz Równości

0
95

W sobotę (23.09) ulicami Białegostoku przejdzie III Marsz Równości organizowany przez środowiska LGBT+

 

„Już teraz zapraszamy na Marsze, które odbędą się w ten weekend w Białymstoku i w Bydgoszczy z inicjatywy Tęczowy Białystok i Marsz Równości w Bydgoszczy (…)” – informują w mediach społecznościowych organizatorzy manifestu.

„Postulatami Calisia Pride są: ochrona prawna przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, równość małżeńska, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe oraz prawne uznanie Tęczowych Rodzin, ułatwienie procesu tranzycji dla osób transpłciowych, walka z dyskryminacją ze względu na płeć, prawo do aborcji na życzenie, rzetelna edukacja seksualna w każdej szkole, lepszy dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, walka z wykluczeniem osób z niepełnosprawnościami, wsparcie osób uchodźczych.

Powyższe postulaty to także nasze priorytety w Rainbow4.love – staramy się, by granty, które finansują lokalne projekty dla społeczności LGBT+ realizowały pomoc w zakresie poradnictwa psychologicznego, edukacji, oraz walki z dyskryminacją mniejszości seksualnych.

Marsze równości są po to, żeby każdy mógł poczuć wsparcie, bezpieczeństwo i taką siłę, którą daje poczucie, że ktoś jest z tobą. To jest najważniejszy cel – podkreślają osoby organizatorskie”.

 

Białostocki Marsz Równości wyruszy o godzinie 14:30 spod Spodków. Uczestnicy przejdą między innymi Aleją Piłsudskiego, Bohaterów Getta, Poleską, Sienkiewicza, a zakończy się przy ulicy Warszawskiej.